3 tipy ako zariadiť detskú izbu

Detská izba

Detská izba je jedným z momentov, ktorý si deti pamätajú až do dospelosti. Aj preto by im mala maximálne vyhovovať, mala by byť pekná, pestrá, prosto nezabudnuteľná. Inšpirujte sa našimi tipmi a zariaďte detskú izbu moderne, vkusne a štýlovo.

Ako vymaľovať?

Farebná schéma detskej izby, od stien cez detské postele, nábytok až po doplnky, je jednou z najmarkantnejších volieb, ktoré môžete spraviť v súvislosti s dizajnovaním celej izby. Schéma farby dodá všeobecný charakter a štýl všetkému, preto je vlastne prvým bodom aj na našom zozname.

Nie je ničím prekvapivým, že pastelové farby si stále držia veľkú popularitu. Tieto jemné odtiene dodávajú pokoj a neutrálny základ, tak potrebný v detskej izbe, ktorá je de facto kombináciou priestoru na hranie a odpočívanie. Dizajnéri chápu, že samotný pastel je pomerne nudný, preto ho spájajú s trendy bledou tyrkysovou, jemnou terakotou, svetlou šedou, béžovou či tlmenou olivovou.

Kráľa strieda nový kráľ

Nekorunovaného kráľa detských dekorácií v podobe nálepiek na stenu strieda na tróne nový vládca – tapeta. To, čo bolo považované za staré a nudné, za niečo, čo nás privádzalo do obývačky zo 60tych rokov, hlási parádny comeback s nekonečným množstvom vzorov a farieb. Tapety a nástenné maľby sú skvelým spôsobom ako zatraktívniť a oživiť detskú izbu, pretože poskytujú priestor pre fantáziu a tvorivosť.

Moje tajné miesto je tu

Obľuba čítacích kútikov či típí stanov v poslednej dobe narastá. Jedná sa o veľmi príjemný dizajnový prvok, ktorý do miestnosti pridáva charakter a istú formu wow efektu. Možno aj vy ste ako deti milovali, keď ste sa mohli hrať či spať v stane. Ten pocit súkromia a bezpečia na mieste, kde vás nikto nevidí. Toto sa v priebehu rokov veľmi nezmenilo, deti sa stále rady hrajú a schovávajú na podobných miestach. Vonku je priestor na improvizáciu, vnútri v detskej izbe však zriaďte elegantný čítací kútik či stan a vaše deti to iste ocenia.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.