2 jednoduché triky, ktoré vám pomôžu nudný interiér premeniť na moderný a štýlový

Ak bývate vo svojom domove niekoľko desaťročí, váš domov si už po toľkých rokoch od zariaďovania doslova pýta niečo nové, niečo, čo interiér domácnosti zveľadí a zároveň aj zmodernizuje. Ak vás zaujímajú aktuálne trendy v bývaní, pravdepodobne s modernizáciou interiéru nebudete mať problém. Budete vedieť, čo s čím kombinovať a aké aktuálne trendy sa vám hodia do vášho interiéru. Ak ale nemáte príliš veľa skúseností so zariaďovaním modernej domácnosti, poradíme vám zopár trikov, ktoré váš nudný interiér premenia na moderný a zároveň štýlový.

1. Zredukujte počet dekorácií v daných miestnostiach

V súčasnosti sa dostáva do popredia práve minimalizmus. Svoje uplatnenie si našiel nielen v móde, ale i v dizajnovaní interiérových priestorov. Ak máte v miestnostiach príliš veľa dekorácií, zredukujte ich počet na minimum. Nechajte len tie, ktoré sa do priestoru hodia a nie tie, ktoré vám je ľúto vyhodiť aj keď si veľmi dobre uvedomujete, že sa do miestnosti absolútne nehodia. Na policiach v obývačke vám krásne vyniknú fotky vo fotorámikoch, ale i krištáľové vázy, poprípade drevené písmenka, z ktorých môžete vytvoriť slová ako HOME, RELAX, LOVE. Redukciou dekorácií interiér navyše presvetlíte a opticky zväčšíte. Oceníte to najmä v zimnom období, kedy je svetla pomenej.

2. Oživte obývaciu izbu a spálňu novým kobercom, peknou dekou a novými dekoračnými vankúšmi

Ak máte v obývačke ešte staršiu sedačku a je vám ju ľúto vyhodiť, ale zároveň si chcete tento priestor zmodernizovať, kúpte si poťahy na sedaciu súpravu, staré deky vymeňte za nové (ideálne z originál merino vlny, deky z hrubej priadze, poprípade patchworkové deky) a dekoračné vankúše nahraďte novými, poprípade si len kúpte nové obliečky na dekoračné vankúše. Obliečky striedajte. V zime si dávajte vlnené obliečky a obliečky z umelej kožušiny a v lete zase bavlnené obliečky, prípadne zo saténu.

Obývaciu izbu skvele oživíte aj výmenou koberca. Odporúčame obdĺžnikové, ideálne štvorcové koberce v prírodných farbách a s geometrickými tvarmi. Takýmto spôsobom môžete oživiť a zmodernizovať aj svoju spálňu.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.